Pes na daný pokyn kokršpaněla chytil do tlamy a několikrát s ním opakovaně zacloumal.

„Tento útok napadené zvíře nepřežilo,“ podotkla Brousilová.

Následně majitel ovčáka, za pomoci své matky, strčil mrtvolu psa do pytle, naložil na vozík a odvezl na neznámé místo. „Majiteli zabitého kokršpaněla, vznikla škoda pět a půl tisíce korun,“ dodala Brousilová.

Mimořádně otrlý musel být také jiný, prozatím neznámý lump, který o uplynulém víkendu vhodil do odpadového kontejneru na valašskomeziříčském sídlišti Štěpánov živé štěně v igelitové tašce.

„Odhadem dvouměsíční mládě, patřící patrně do kategorie pouličních oříšků, ovšem včas objevil místní obyvatel a přinesl jej na služebnu městské policie,“ uvedl mluvčí valašskomeziříčské radnice Josef Beneš.

Strážníci malého nalezence předali do psího útulku v areálu společnosti Technické služby.

Hned pět štěňat ponechal svému osudu jiný necita v pátek také v Rožnově pod Radhoštěm. „Objevili jsme je na ulici Julia Fučíka u domova důchodců v papírové krabici,“ poznamenal ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut.

Strážci pořádku štěňata odvezli do městského útulku pro psy. „Žádáme případné svědky, kteří viděli člověka, co v pátek psy u domova důchodců nechal, aby zavolali na telefonní číslo 571 661 156 nebo mobil 739 503 680,“ doplnil Vašut.