Uplynulou sobotu v osm večer přivolala ostraha do nákupního centra ve Valašském Meziříčí policisty, jelikož zadržela mladého muže, který odcizil v obchodě jídlo a cukrovinky za téměř 700 korun. Policisté zjistili, že je po mladíkovi vyhlášené pátrání, protože se nedostavoval k výslechu a byl nekontaktní při vyšetřování krádeží.

„Hlídka muže zadržela a odvezla do policejní cely. Mladý muž má na svědomí několik krádeží v drogeriích a potravinách především v Ostravě. Od loňského října do března odcizil věci jako holicí strojky, toaletní vody, zastřihovače vousů, potraviny a alkohol za nejméně 15 000 korun. Věci se vždy snažil prodat, protože potřeboval peníze na drogy, které užívá," uvedla k případu Lenka Javorková.

Vyšetřovatelka muže v neděli obvinila z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Vzhledem k tomu, že byly u jmenovaného obavy, že se bude opět vyhýbat trestnímu stíhání, podala vyšetřovatelka podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného, který soud dnes dopoledne akceptoval.