V pondělí 22. června ale policejní komisař případ odložil kvůli nízkému věku provinilce. Nevhodným chováním chlapce se nyní bude zabývat oddělení sociální a právní ochrany dítěte.

Uvedený případ se odehrál za horkého odpoledne ve čtvrtek 11. června u řeky Bečvy ve Vsetíně. „Policista, který nebyl zrovna ve službě, spatřil na břehu pod bývalým železničním mostem u nemocnice hocha s rozepnutými kalhotami, jak se ukájí při pozorování tří opalujících se dívek. Ty měly na sobě pouze spodní díl plavek," vylíčila situaci vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Třináctiletý mladík podle ní zaregistroval, že si jej policista všiml. Stejně tak zvrhlíka zpozorovalo i několik lidí přecházejících most. Ten ovšem v onanování pokračoval, navzdory jejich pohoršenému kroucení hlavami.

Mládencovo veřejné sebeuspokojování tak ukončil až zmíněný policista v civilu, který k němu přišel a vyžádal si jeho doklad totožnosti. Kriminalisté následně zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Jelikož se ale jednalo o nezletilého, museli případ odložit.