O sobotním nálezu mrtvé čtyřiadvacetileté ženy a její pravděpodobně násilné smrti jsme informovali již dříve. Že se však skutečně jednalo o nejzávažnější trestný čin, potvrdili krajští policisté až v úterý ráno.

Podle krajské policejní mluvčí Jany Bartíkové vyvrcholilo krutou vraždou vyhrocené soužití dvou lidí v jednom bytě ve Valašském Meziříčí. Rozvedený třiačtyřicetiletý muž, který byl doposud trestán pouze za neplacení alimentů, se s o dvacet let mladší ženou seznámil asi před třemi lety. „Přestože se už dřív léčil v protialkoholní léčebně, v poslední době opět začal pít. A ona s ním. Oba přišli o práci a z mála peněz, které měli k dispozici, většinu utratili za alkohol,“ nastínila situaci v domácnosti Bartíková.

Dvojice podle policistů popíjela denně. Někdy i několik dnů nevyšli z bytu ven. Maximálně do obchodu pro vodku, rum či pivo. „Pod vlivem takového množství alkoholu u nich velmi často docházelo k hádkám, což potvrdili i svědkové. A neskončilo u verbálních útoků, ale také u fyzického napadání,“ vylíčila Bartíková.

V posledních dnech minulého týdne měl však muž navrch. Jeho tvrdým pohlavkům, kopancům a škrcení se mladá žena už nedokázala bránit. V sobotu pak násilník svou partnerku nateklou od věčného bití a plnou modřin našel bezvládně ležet na zemi. „Zkoušel její tep, a když ho neslyšel, pokusil se o masáž srdce a zavolal záchrannou službu. Žena však v tu dobu už byla mrtvá,“ poznamenala Bartíková.

Záchranáři nedokázali přesně určit příčinu smrti, proto ihned kontaktovali policii. Na místo dorazili kriminalisté vsetínského územního odboru. Vzhledem k povaze věci však případ ještě týž den předali svým krajským kolegům.

Muž se k bití své partnerky přiznal. „Měl jsem být chytřejší a neměl jsem tolik pít,“ řekl k svému hrůznému činu s výčitkami svědomí muž.

Podle vyšetřujících kriminalistů však agresor musel vědět, že tak razantními útoky na hlavu a horní polovinu těla může ženě vážně poškodit zdraví nebo ji dokonce zabít. „Navíc vše nasvědčuje tomu, že nejednal v afektu. O svém činu bude moct dlouho přemýšlet. Hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ doplnila Bartíková.

V tomto roce jde už o druhou dokonanou vraždu ve Zlínském kraji. Kromě nich došlo ke dvěma pokusům.

Související: Víkend přinesl dvě tragédie a Podepsal se na smrti mladé ženy alkohol a fyzické násilí?