„Tři z nich se domluvili v budově střední školy v Uherském Brodě na tom, že požádají svého, tehdy sedmnáctiletého, spolužáka z obce na Vsetínsku, aby jim přes své známé z obce na Zlínsku zprostředkoval nákup většího množství marihuany. Nechtěli ji však koupit, nýbrž ukrást," popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

K loupeži došlo na polní cestě za obcí Petrůvka. „Policejní komisař obvinil tři mladíky ze zvlášť závažného zločinu loupež a zločinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, to vše ve spolupachatelství. V případě odsouzení tak hrozí pachatelům pobyt za mřížemi na dva až deset let," upřesnila mluvčí.

Bez trestu však nevyváznou ani okradení. „Dva mladí muži z obce na Zlínsku jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jediný, který z šestice vyvázne bez trestu, je nyní již osmnáctiletý mladík ze Vsetínska, kterého v prvopočátku jeho starší spolužáci oslovili a žádali po něm, aby obstaral marihuanu," vysvětlila.

Začátkem března krátce před pátou hodinou odpoledne dorazil jeden ze tří „kupujících" společně se zprostředkovatelem nákupu do Slavičína na parkoviště u zámku. „Tam nastoupili dva mladíci, kteří s sebou měli více než jeden kilogram marihuany, již jeden z nich vypěstoval. Odsud měli odjet prodat drogu do Ostravy, ale za Petrůvkou odbočil řidič nečekaně na polní cestu. Tam na ně čekal další z „kupců". Dva „zákazníci" vytáhli dva mladíky násilím z auta a srazili je na zem," uvedla. Třetímu mladíkovi po rvačce vytrhl jeden z nich za pomoci plynové pistole namířené na jeho zátylek z ruky igelitovou tašku, v níž byla marihuana. Drogu naložili do auta a odjeli k přehradě v Luhačovicích, kde na ně čekal jejich třetí kumpán, který marihuanu vzal a uschoval ji v obci na Uherskobrodsku. Jeden z okradených přivolal policisty se smyšlenou verzí loupeže peněz. „Po krátké době vyšlo najevo, co se stalo. Policisté v rozmezí dvou dnů zadrželi všechny tři podezřelé, kteří jim vydali marihuanu i zbraň, za pomoci které ji odcizili," dodala zlínská policejní mluvčí.