Výčet krádeží v podání rožnovského mladíka je opravdu dlouhý. „Koncem prázdnin se vloupal do rožnovského bistra, kde ukradl trezor se třemi tisíci korunami. Počátkem září pak v supermarketu v Rožnově pod Radhoštěm ukradl šest balíčků kuřecího masa," vyjmenovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Maso si mladík strčil do batohu a bez placení prošel přes pokladnu. Svůj lup poté postupně snědl na ubytovně na Valašskomeziříčsku, kde občas přespává.

Kromě těchto činů má zloděj na svědomí i krádež čtyř autobaterií z rekreačních chatek ve Valašském Meziříčí. „Majiteli způsobil škodu za šest tisíc korun," podotkla Javorková.

V polovině září se Rožnovan vypravil do meziříčských sléváren. Odtamtud postupně nakradl osmdesát kilogramů litinového šrotu za zhruba šest set korun. „Svým jednáním však napáchal škodu za téměř šestnáct tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

Osmnáctiletého mladíka policisté za majetkovou trestnou činnost už několikrát stíhali. Naposledy se z vězení vrátil letos v červnu. Zpátky se mu zřejmě nechce. „Už týden nekradu, protože by mě mohli znovu zavřít do vězení," pronesl při výslechu.

Týden bez krádeží mu však nejspíše moc nepomůže. Hrozí mu až tři roky pobytu za mřížemi.