Za vraždu jí hrozí deset až patnáct let vězení. Nyní je ve vazební věznici v Brně.
Tragická událost se odehrála mezi půl jednou a druhou hodinou ranní. „Tehdy přišla žena na ubytovnu navštívit svého známého. V té době už byla vyzbrojena nožem,“ informovala policejní mluvčí Soňa Svobodová.
Krátce na to, co ji muž pustil do pokoje, se mezi oběma strhla prudká hádka. Vražedkyně na muže zaútočila nožem. „Způsobila mu smrtelná zranění, kterým na místě podlehl,“ uvedla Svobodová.
Přesný důvod útoku žena neuvedla. Výpovědi předvolaných svědků ale podle mluvčí naznačují, že se útočnice domnívala, že ji zavražděný pomlouval.
Kriminalisté se kromě této vraždy na Valašsku souběžně zabývají také dalším závažným násilným činem. Z pokusu o vraždu obvinili v těchto dnech dvaatřicetiletého muže ze Vsetínska.
Minulý týden se pokusil utopit v jímce na zahradě rodinného domu ve Valašském Meziříčí svou starší sestru. Případ je o to závažnější, že třiatřicetiletá žena je v pokročilém stupni těhotenství.
Podle dostupných informací agresor právě čistil jímku v zahradě, když jeho sestra přišla. Policejní mluvčí Soňa Svobodová uvedla, že žena nezavdala bratrovi pro jeho útok žádný pádný důvod. „Měl prý pouze pocit, že se mu posmívala. Proto ji napadl,“ neskrývala údiv Svobodová.
Neurvalec svázal svou sestru gumovou hadicí a hodil ji do septiku. Tam se ji poté snažil utopit. Brutální útok mohl skončit tragicky. Ženu však zachránil včasný zásah rodičů. Jen díky nim neutrpěla napadená vážnější zranění.
Agresivní útočník po svém činu utekl do lesa. Tam jej ovšem vystopoval policejní pes. Nyní zpytuje svědomí ve vazbě. Za pokus o vraždu mu hrozí deset až patnáct let vězení.