V uplynulých třech letech má podle obžaloby na svědomí prodej drog, krádež auta, vloupání do pneuservisu a navíc také maření výkonu úředního rozhodnutí.

Trestnou činností měl způsobit škodu přesahující dvě stě tisíc korun. V současné době je obžalovaný Marian Volek ve vazbě. Podle trestního zákona mu hrozí až pětileté vězení.

Pondělní hlavní líčení bylo věnováno především přednesení obžaloby. V té je Marianu Volkovi v prvé řadě kladeno za vinu, že v minulých třech letech opakovaně prodal či poskytl čtyřem lidem ve Valašském Meziříčí pervitin.

Tím ale trestná činnost obžalovaného neskončila. V lednu tohoto roku si v areálu stavební firmy v Meziříčí všiml odstaveného vozu Volkswagen s klíči v zapalování. „S vozem odjel a zaparkoval je v areálu integrované střední školy. Z auta vymontoval autorádio v hodnotě necelých tří tisíc korun, které obratem prodal náhodnému kupci za čtyři sta korun," uvedla státní zástupkyně Jana Vyslychová s tím, že v následujících dnech se snažil nalézt kupce i na kradený vůz.

Na prodej už ale nedošlo. Auto chtěl totiž využít ještě při vloupání do pneuservisu ve Valašském Meziříčí v první polovině února. Po vypáčení okna se postupně dostal do dvou dílen, kde ukradl motorovou pilu, ruční okružní pilu, motorovou sekačku a další ruční nářadí. Vzal také šest dvacetilitrových kanystrů s motorovou naftou. „Vše si nachystal před vstupní dveře pneuservisu s úmyslem odvézt lup v kradeném voze Volkswagen. To už se mu ale nepodařilo, neboť jej zadržela policie," doplnila Jana Vyslychová.

Obžalovaný Marian Volek navíc také nerespektoval zákaz nakládání s věcmi, které soudní vykonavatel v jeho původním trvalém bydlišti zahrnul do exekuce. Část z nich prodal a navíc se bez ohlášení soudu z trvalého bydliště odstěhoval a nové místo pobytu nenahlásil.

Podle obžaloby se tedy dopustil nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými látkami, přečinu krádeže, maření výkonu úředního rozhodnutí.

Obžalovaný Marian Volek využil v pondělí svého práva a odmítl před soudem vypovídat, odpovídat na jakékoliv otázky soudce či obžalobu jakkoliv komentovat.

Soudce Aleš Matura poté rozhodl o dalším setrvání Marian Volka ve vazbě. „S ohledem na to, že obžalovaný odmítl vypovídat a s přihlédnutím k obsahu obžaloby soud nemá pochybnosti, že důvody pro pokračování vazby trvají," zdůvodnil Matura. Marian Volek se vzdal možnosti podat proti dalšímu vazebnímu stíhání stížnost.

Další jednání v tomto případě se uskuteční až 27. srpna tohoto roku a pravděpodobně se stání protáhne. „Je třeba provést řadu listinných důkazů a také vyslechnout celkem dvanáct svědků," upozornil soudce Matura.