Zmizení své manželky nahlásil vystrašený muž na linku 158 kolem sedmé hodiny večer. „Uvedl, že odešla kolem páté hodiny odpoledne z domu ve špatném psychickém rozpoložení a zatím se nevrátila," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. Protože měl o svou ženu strach, šel ji hned odpoledne hledat. Nedařilo se mu ji ale najít. Navečer proto zavolal na pomoc policii. „Kolegové z Horní Lidče nejprve zkontaktovali starostu obce, který zprostředkoval vyhlášení relace o zmizelé ženě z Lužné v místním rozhlase. Během chvilky se pak zorganizovala pátrací akce, do které se ochotně zapojilo i několik občanů Lužné a dobrovolní hasiči," popsala policejní mluvčí.

Policisté nasadili do pátrání rovněž psovoda se psem. Téměř dvě desítky pátrajících prošly v rojnici místní část Luženky, odkud pokračovali na paseky U Kučků. „Tam jsme také na okraji lesa ležící ženu našli. Byla ve stavu vyžadujícím lékařské ošetření," doplnila Javorková.

Místní občané ženu nejprve snesli na místo dostupné pro příjezd terénního vozidla místního lesního hospodáře, který tam již vezl lékařku rychlé záchranné služby.

Za jejího lékařského dozoru pak lesní hospodář převezl ženu k vozidlu rychlé záchranné služby, která ji přepravila do nemocnice ve Vsetíně. „Podle všeho žena požila větší množství léků. Všem, kteří se do pátrání po zmizelé ženě zapojili, patří velké poděkování," dodala Lenka Javorková.