Soudce jej poslal za mříže za loupežné přepadení, kterého se dopustil v srpnu loňského roku. O dva roky mladšího muže z Rožnova chtěl připravit o boty. Vzal mu také tričko a čepici s kšiltem. Při útoku jej navíc zranil. Způsobil mu podlitiny ve tváři a odřeniny na různých místech těla.

Ivan Křenek se k loupežnému přepadení odhodlal 20. srpna 2011. Podle státního zastupitelství útok plánoval a úmyslně si vyhlédl mladíka, který byl fyzicky slabší. „Líbily se mu jeho boty. Když je nedostal, mladšího muže fyzicky napadl,“ uvedl náměstek okresního státního zástupce Petr Bareš.

U okresního soudu ve Vsetíně padl v pondělí konečný rozsudek. Podle vsetínského státního zastupitelství byla vina Ivana Křenka bez jakýchkoliv pochybností prokázána.

Obžalovaný se konec konců k činu přiznal. „Upřímně jej litoval a hned se za něj poškozenému také omluvil a nahradil škodu,“ uvedl u soudu při výčtu polehčujících okolností obhájce Ivana Křenka. Připomněl také, že v době, kdy se přepadení odehrálo, byl Křenek ve věku blízkému mladistvému a navíc na něj měl špatný vliv jeho nevlastní otec, se kterým má policie i soudy už také své zkušenosti. Pro svého klienta žádal podmíněný trest.

Předseda senátu Miroslav Tomáštík byl ale jiného názoru. Uvedl, že Křenek velmi dobře věděl, do čeho jde. „Věděl, že se jedná o loupež, navíc si vybral mladšího kluka. A to ještě v době, kdy už jej policisté vyšetřovali pro jinou trestnou činnost,“ uvedl Tomáštík.

Připomněl, že Ivan Křenek už byl pravomocně odsouzen za sérii vloupání do bytů či osobních aut. „Kradl také v mateřské školce,“ řekl soudce.

I z těchto důvodů senát zřejmě nepřistoupil na návrh obhajoby na udělení podmíněného trestu a poslal Ivan Křenka na dva roky za mříže. Státní zástupce i odsouzený se vzdali práva na odvolání.