„U auta se v tu dobu pohyboval neznámý muž. Později jsme zjistili, že je to občan Slovenské republiky,“ prozradil tiskový mluvčí oblastního ředitelství Služby cizinecké policie v Brně Roman Pittner.

Při kontrole auta našli policisté několik barelů s čirou tekutinou. Podle neověřených informací by se mohlo jednat o líh. „To prozatím nemohu vyloučit ani potvrdit,“ poznamenal Pittner.

Řidič Peugeotu nedokázal policistům věrohodně vysvětlit, co za látku v sudech veze ani kam má náklad dopravit. „Tvrdil, že to sám neví a že se má setkat s nějakým dalším člověkem, který má mít přesnější instrukce,“ popisoval podivnou situaci Pittner.

Policisté proto pátrali po okolí a objevili druhý vůz, tentokrát značky Volkwagen Passat. I v něm byly naloženy stejné barely s podezřelou čirou tekutinou.

Vyšetřování se poté ujali policisté z obvodního oddělení policie v Horní Lidči. I nadále je však celý případ zahalen tajemstvím. „Co za tekutinu muži v barelech převáželi, prozatím nevíme,“ poznamenala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová s tím, že další vyšetřováním neobvyklého případu si převzala olomoucká Celní správa.

Představitelé Lidečka byli případem zaskočeni. Nic podobného se totiž prý v obci běžně nestává. „Prozatím o tom nemáme žádné informace. Policisté nás dosud nekontaktovali,“ uvedl místostarosta obce Josef Kulíšek s tím, že má v úmyslu se na policii obrátit a o informace požádat.

Podobný případ pamatuje z doby před asi čtyřmi lety. „Tehdy jsem byl jako úřední osoba přizván k zátahu na Motorestu u Čertových skal,“ vzpomněl místostarosta.

Od té do by je ale podle jeho slov v obci klid. „Žádnou další podobnou situaci jsme tady neměli,“ uzavřel Kulíšek.