„Neznámý zloděj si vybral domek v místní části Tylovice. Vnikl do něj po rozbití skleněné výplně okna,“ přiblížil asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Ze stavení si poté odnesl láhev Metaxy a také digitální fotoaparát. To mu ale zřejmě ještě nestačilo, proto se přesunul do garáže u domu.

„Tady, ze zaparkované Škody Fabie, vymontoval zabudované autorádio,“ uvedl Zgarba. Devětačtyřice­tiletému majiteli způsobil škodu za více než čtrnáct a půl tisíce korun.

Zbylá dvě vloupání se shodně odehrála v uplynulém týdnu. Majitelé vykradených domků se na policisty obrátili v sobotu. V jednom případě šlo o rodinný dům v Karolince.

„Zde zloděj vypáčil okenice a rozbil okno, čímž měl cestu do objektu volnou,“ popsal Zgarba. Zajímal jej především alkohol různých značek, ale vzal také nákupní tašku na kolečkách, podomácky vyrobenou mačetu či spacák a campingový stan. Osmačtyřicetiletý majitel vyčíslil celkovou způsobenou škodu na bezmála patnáct tisíc korun.

Třetí poberta se vloupal do rodinného domu v Zašové. I tentokrát jako přístupová cesta sloužilo vypáčené okno.

„Lapka celý domek prohledal, ale nenašel nic k ukradení,“ poznamenal Zgarba. Přesunul se proto na dvůr ke kůlně. „Vyrazil dveře, ale ani zde jej nic nezaujalo, a tak odešel s prázdnou,“ doplnil Zgarba. Zanechal po sobě dvoutisícovou­ škodu.

Po neznámých darebácích nyní policisté pátrají.