Bližší okolnosti případu však nechtěl sdělovat. „Jedna osoba chtěla usmrtit druhou, blízkou osobu a poté spáchat sebevraždu. Jedná se o choulostivý případ, který služba kriminální policie a vyšetřování krajského ředitelství šetří. Nerad bych se teď v současné době vyjadřoval k nějakým detailům,“ uvedl Kučera s tím, že podezřelá osoba je stíhána vazebně.

Podle informací ČTK muž nechal videozáznam na rozloučenou, kde se údajně loučí s rodinou nejen jménem svým, ale i jménem manželky. Ženu prý kvůli fingované nemoci omluvil na inkriminovaný den i v zaměstnání. Nahrávku však našla dcera manželů, která se obrátila s žádostí o pomoc na policii. Muž byl poté převezen do psychiatrické léčebny. Motivem jeho jednání byla údajně nevěra, kterou po dlouholetém manželství neunesl.

Policisté po prostudování nahrávky zahájili trestní stíhání muže pro přípravu vraždy. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu 12 až 20 let vězení. V letošním roce se jedná o první vraždu, pokus o ni či o její přípravu ve Zlínském kraji. Loni kriminalisté v regionu vyšetřovali pět dokonaných vražd, všechny se jim podařilo objasnit. O rok dříve se ve Zlínském kraji stalo deset vražd, také tehdy nezůstal žádný pachatel neodhalený.