Nekalé praktiky se odehrávaly v jednom z rodinných domů ve Zlíně, zřejmě již od roku 2005. Majitelka podniku si sháněla dívky na inzeráty. V nich tvrdila, že jde o relaxační masáže. Teprve až později se dívky a ženy dozvěděly, že jde o zcela jiný typ služeb, tedy o erotické. „Většina žen z důvodů finanční tísně souhlasila. Mezi nimi byly jak studentky vysoké školy z dobře situovaných rodin, tak i ženy z chudých poměrů,“ sdělil vedoucí zlínské krajské kriminálky Jindřich Kučera.

Podnik byl prý velmi vyhledávaný. Každý klient, který do salónu přišel, nejprve absolvoval skutečnou masáž, která pak byla zakončená třením penisu a vyvrcholením. Policisté nevylučují, že si v některých případech klienti s dívkami sjednali i pohlavní styk. „Některé z nich měly masérský kurz a zbývající pracovaly jako asistentky maséra,“ doplnil ještě vrchní komisař Pavel Benedikt Stránský

Policisty na tento salón prý upozornili jejich informátoři z podsvětí. Pak hned několik měsíců dům bedlivě sledovali. Akci dali název Mlha.

Během práce policisté zjistili, že žena najímala pro práci i děti. „Minimálně čtyři dívky měly sice nad patnáct let, ale ještě nedovršily zletilosti. Podle našich odhadů se v podniku za dobu jeho existence vystřídalo až tři desítky dívek a řádově stovky klientů,“ sdělil dále Stránský.

Masérky si mohly prý měsíčně vydělat i několik desítek tisíc korun. Dostávaly čtyřicet procent z útraty zákazníka, která se pohybovala od šesti set korun až po dva a půl tisíce. Sama majitelka si také přišla na velmi solidní sumu. V průměru si totiž přišla až na sto padesát tisíc měsíčně.

Devětatřicetiletá žena si již od kriminalistů vyslechla obvinění hned z několika trestných činů. „A to z kuplířství, protože najímala ženy k prostituci. Pak také z trestného činu obchodování s lidmi, a to z toho důvodu, že k prostituci najímala dívky mladší osmnácti let. Zároveň si vyslechla obvinění i z trestného činu ohrožování výchovy dítěte,“ vyjmenoval vedoucí kriminalistů Jindřich Kučera. Kuplířce hrozí v případě prokázání viny až dvanáctileté vězení. Žena je nyní ve vazební věznici.