Nešťastně skončila vyjížďka na kole do valašských kopců pro dvaačtyřicetiletého muže z Frýdku-Místku. Při sjíždění kopce nad Kateřinicemi vjel podle policistů do zatáčky tak rychle, že kolo přestal ovládat a spadl.

Cyklista neměl na hlavě přilbu. Utrpěl tak vážná zranění, že musel být do nemocnice přepraven vrtulníkem. „Pacient utrpěl závažné poranění hlavy. Je hospitalizovaný na Klinice anesteziologie a resuscitační medicíny v Ostravě. Jeho stav je velmi vážný," řekl v pondělí Valašskému deníku tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě Tomáš Oborný.

Zda kolař před jízdou požil alkohol, policie neví. „Jistotu budeme mít po obdržení rozborů krve," poznamenala tisková mluvčí Policie České republiky ve Vsetíně Lenka Javorková.

Sobota neskončila příliš optimisticky ani pro dvaadvacetiletého mladíka z Choryně. Vracel se z myslivecké chaty v Krhové. Jízdu nezvládl a narazil do zaparkovaného vozidla. „Pokusil se z místa nehody ujet. Poškození jeho auta bylo ale tak velké, že po ujetí několika desítek metrů zastavil," uvedla Javorková.

Na jeho Peugeotu vznikla škoda pět tisíc korun. Oprava zaparkované Octavie přijde na asi dvacet tisíc korun. Horší je ale pro mládence skutečnost, že řídil pod vlivem alkoholu. „Naměřili jsme 1,27 promile. Zadržen mu proto byl řidičský průkaz," dodala Lenka Javorková.