Policisté jej eskortovali ve čtvrtek odpoledne. „Od srpna loňského roku do letošního ledna kradl celkem dvacetkrát. Některá vloupání provedl sám. Při jiných mu pomáhali dva komplici," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Nejvyšší škodu způsobil zloděj při lednovém vloupání do skladovacích prostor pod domem ve Valašském Meziříčí. Vzal odsud vrtačky, pily, brusky a další nástroje za 82 tisíc korun. „Bral hlavně ruční nářadí, které poté náhodně prodával," poznamenala policejní mluvčí.

Nářadí ukradl i v rozestavěném domku a dílny v Zašové, z novostavby v Zubří, rodinného domku v Poličné a garáže ve Valašském Meziříčí. Dále vybílil prodejny potravin v Lešné a Malé Bystřici. „Odsud si odnesl alkohol, cigarety, tabák, ale i cukrovinky, uzeniny a drogerii," vypočetla dále Javorková.

V listopadu vykradl ještě dvě restaurace ve Valašském Meziříčí a Podlesí. Jeho pozornosti neunikly ani dva autobusy v Zubří a Bystřičce a dva minibargy v Zašové. „Z dopravních prostředků zmizely peníze, autorádio a drobné nářadí," podotkla mluvčí.

Vloupal se ale také do novinového stánku ve Valašském Meziříčí, do dřevěného domku v Bynině nebo do výrobny a prodejny cukrovinek v Podlesí.

Majitelům způsobil škodu odcizením za necelých 356 tisíc korun a poškozením za 40 tisíc korun.

Pilného zloděje měli policisté v hledáčku už několik týdnů. Kriminalisté jej zadrželi v úterý dopoledne. Hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody. (vd)