Případ policisté odhalili koncem června, kdy byli zadrženi dva cizinci. Jeden z nich pobývá v současné době na Vsetínsku. „Jedná se o bratry ve věku třiadvacet a osmadvacet let. Starší z nich se zaměřoval na krádeže aut, které ve většině případů prodal různým lidem na Slovensku,“ upřesnila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Společně se svým bratrem však nejprve předělával výrobní čísla tak, aby je mohl legitimizovat.

Za půl roku osmadvacetiletý Slovák odcizil čtyři auta na Slovensku a jedno ve Vsetíně. „Jednalo se o vozidla značek Škoda Octavia, Škoda Fabia, Volswagen Golf a Fiat Stilo. Jedno auto si starší bratr ukradl i pro sebe,“ upřesnila Javorková.

Mladší z bratrů pak svému sourozenci pomáhal zajišťováním elektronického zařízení k překonání zabezpečení vozidel.

O něco více práce znamenalo pro bratry auto ze slovenské autoškoly. „Aby nový vlastník tuto skutečnost neodhalil, odmontovali bratři z auta druhé pedály u spolujezdce, vozidlo přelakovali a změnili na něm výrobní čísla,“ popsala mluvčí.

Krádeží a následným prodejem si zloději vydělali několik set tisíc korun. Většinu aut prodali novým vlastníkům, jedno rozebrali na náhradní díly. „Kromě tohoto vozidla všechna ostatní vozidla kriminalisté u nových vlastníků dohledali a vrátí je původním majitelům,“ řekla Javorková.

Staršího z mužů stíhají policisté pro krádeže vozidel na Slovensku. Mladšímu bratrovi hrozí až pět let ve vězení za podílnictví.