Například Státní zemědělská a potravinářská inspekce do středečního dopoledne udělala více než 70 kontrol v celém Zlínském kraji. „Naši pracovníci odebrali devět podezřelých vzorků, které zaslali do laboratoře k analýzám," uvedla dále mluvčí inspekce Zuzana Matoušová. Deset litrů lihoviny, která by mohla být životu nebezpečná, zabavili v kraji i celníci, kteří prošli 11 provozoven.

„Zajištěné produkty nebyly buď správně značené, nebo řádně zdaněné. Celníci odebrali vzorky, které zaslali k analýze do celně technické laboratoře," vysvětlila dále mluvčí celního ředitelství v Olomouci Marie Bortlová.

Do Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě putovalo ze Zlínska pět vzorků lihoviny, které odebrali pracovníci krajské hygieny, kteří během dvou dnů prošli v regionu více než dvě desítky restaurací a další provozovny.

Na to, zda se ve Zlíně neprodává neoznačený alkohol se zase zaměřili pracovníci živnostenského odboru zlínského magistrátu.

„Zatím jsme na žádný takovou lihovinu nenarazili, pouze v pondělí jsme ve třech stáncích na trhu Pod kaštany zjistili prodej rozlévané lihoviny, který jsme zakázali," potvrdila vedoucí živnostenského odboru Naděžda Hasíková.

Všichni pracovníci budou v důsledných kontrolách pokračovat i v další dny. 

ROZHOVOR se Zuzanou Matoušovou ze Státní potravinářské a zemědělské inspekce:

Žádným domácím testem přítomnost nebezpečného metylalkoholu zjistit nelze

Na co by si lidé při nákupu alkoholu měli dát pozor?Co by je mělo varovat?

Doporučujeme spotřebitelům, aby zvažovali nákup lihovin z ne úplně známých nebo korektních zdrojů a aby vždy konzumovali lihoviny z lahví, které jsou opatřeny kolkem a nejlépe od výrobců skutečně renomovaných a známých.

Jde nějakým způsobem na první pohled poznat, že alkohol může být pančovaný?

Na první pohled to opravdu není možné. Každý výrobce má standardy na svých etiketách a má určité ochranné prvky, které je možné zkonfrontovat s originálem, takže padělek se dá tímto způsobem odhalit. To spotřebitel sám nezvládne, od toho právě jsou kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce, aby v rámci možností zamezily uvádění falzifikátů a padělků do oběhu.

Dá se to například zjistit nějakým jednoduchým testem doma?

O žádných takových testech a pokusech na našem úřadu nevíme.

Jakým způsobem probíhají kontroly na prodejnách?

V prodejnách se přítomnost chemických látek, nejen v lihovinách, zpravidla nezjišťuje. Za tímto účelem slouží našemu úřadu akreditované laboratoře, do kterých zasíláme k vyhodnocení vytipované vzorky odebrané v prodejnách.

Kontroly stánků ve Vsetíně

Strážníci Městské policie Vsetín začali s kontrolami stánků ještě ve středu odpoledne. „Okamžitě po vydání zákazu jsme zamířili do stánků, které byly tou dobou ještě otevřeny. Další den jsme obešli zbytek," prozradil ředitel Městské policie Vsetín Nikolaj Martinák.

Ve Vsetíně je jen pět stánků, které prodávají lihoviny nad třicet procent alkoholu. „Při kontrolách jsme zjistili, že prodej už stáhli," dodal Martinák. (foj)