Přilepšit si vzrostlými rostlinami konopí se rozhodl čtyřicetiletý muž a jeho o čtyři roky mladší kamarád. „Staršímu z nich o rostlinách řekl známý, který má v Prostřední Bečvě chalupu," podotkla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Místo si Brňan přijel obhlédnout už před několika dny. V noci z úterý na středu pak přizval i kamaráda. Společně proto vyrazili do Prostřední Bečvy. „Tam na neposečené louce našli dvě volně rostoucí vysoké rostliny konopí. Připravenou mačetou je usekli a odnesli do auta," popsala Javorková.

Z rostlin poté oddělili svrchní části a dali je do předem připravených igelitových pytlů. Měli ovšem smůlu. Při nakládání je za pomoci nočního vidění spatřil svědek, který zavolal policii.

„Když už měli vše připravené, přijela policejní hlídka. Tu pánové na tak odlehlém místě ve tři čtvrtě na čtyři ráno rozhodně nečekali," nastínila mluvčí.

Překvapené Brňany odvezli policisté na stanici v Rožnově pod Radhoštěm, kde je vyslechli. „Z konopí prý chtěli vyrábět léčivé masti," sdělila Javorková.

Rostliny policisté zajistili a poslali na odbornou expertízu. Ta zjistí množství účinné látky v rostlinách. Právě výsledky totiž určí, zda se muži dopustili přestupku na úseku toxikomanie či spáchali trestný čin. Kriminalisté na případu nadále pracují. „Mimo jiné budou zjišťovat i to, kdo rostliny na louce vysadil," dodala Javorková.