Právě z této rostliny se sušením marihuana získává. Mladého muže obvinili kriminalisté z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Podle krajské policejní mluvčí Lenky Javorkové je čtyřiadvacetiletý Vsetíňan pravidelným uživatelem marihuany. „Zpočátku pěstoval konopí seté jenom ve volné přírodě, později přidal pěstování ve fóliovníku na zahradě a letos začal s pěstování na půdě rodinného domku, kde si vyrobil pěstební box,“ přiblížila Javorková.

Mladík vyrobenou marihuanu sám užíval a také ji prodával na Vsetínsku dalším zájemcům. Při domovní prohlídce u něj kriminalisté našli kromě pěstebního boxu veškeré zařízení potřebné pro pěstování jako ventilátory, uhlíkový filtr, vzduchotechniku, zásuvky s časovými spínači, hnojiva a také drtičku marihuany. „Z domu pěstitele odvezli kolegové padesát rostlin konopí setého různého vzrůstu. Největší výšky, téměř dvou metrů, dosahovaly rostliny, které muž pěstoval ve fóliovníku a v nedalekém lese. Při domovní prohlídce kriminalisté našli a odvezli také igelitové sáčky se sušenou marihuanou,“ uzavřela policejní mluvčí.