„Lupič přišel do pobočky brodské Komerční banky na Masarykově náměstí. Vyčkal na okamžik, až u přepážky nikdo nebude. Přistoupil blíže, vytáhl pistoli, natáhl ji a řekl: Dejte mi peníze!,“ popsal přepadení uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Pozorná žena za přepážkou však poznala, že tentýž muž na ni už jednou pistolí mířil. „Snad i proto bez váhání pracovnice banky vyslovila otázku: Už jste tady zas?,“ dodal Mergental, podle kterého lupič neváhal a ženě odpověděl, že přišel potřetí, ale naposled. Žena pachateli pod hrozbou krátké střelné zbraně lupiči peníze podala. Ten si uložil zatím nezjištěné množství peněz do příruční tašky a z peněžního ústavu odešel.

Jeden ze zaměstnanců banky se vydal viníka pronásledovat, ale po krátké době se mu ztratil z dohledu. Proto přivolaní strážci zákona začali pátrat po místě, kam mohl pachatel zmizet. „Zaměřili se na auta odjíždějící z Komenského města. Prohledali také autobusové a vlakové nádraží, protože je možné, že lupič nepřijel autem. I přes usilované hledání se viníka prozatím nepodařilo dopadnout,“ konstatoval Mergental.

Bankovní lupič neměl při svém počínání údajně nijak maskovaný obličej. „Jeho věk odhadujeme asi na pětatřicet až čtyřicet let, je štíhlé postavy vysoký zřejmě 180 až 185 centimetrů. V den loupeže měl na sobě oranžovou mikinu s bílými dlouhými rukávy a bílou kapucí a modré džíny. Na hlavě měl čistě bílou kšiltovku, ze které vyčníval culíček tmavých vlasů, na očích dioptrické brýle a přes rameno křížem opásanou příruční tašku,“ popsal viníka Mergental.

Lupič se stejně jako v předchozích případech pohyboval před spácháním loupeže před budovou banky. Proto se policisté obrací na občany s žádostí o podání informací o pachateli na kterémkoliv oddělení policie nebo na lince 158.