Technik energetických závodů přijel do Hrozenkova asi dvě hodiny po poledni zjišťovat, proč se několik rodinných domů ocitlo bez dodávky elektřiny.

„Po příjezdu zjistil, že elektrické vedení mezi dvěma sloupy je prověšeno, je utržená svorka a vytržené elektrické vodiče. Poblíž ležel na zemi pokácený strom, který neznámý muž řezal motorovou pilou,“ přiblížila situaci vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dřevorubec jevil známky opilosti a s technikem se odmítal bavit, byl vůči němu vulgární a posléze do něj začal i strkat a tahat ho za mikinu. Napadený energetik si proto přivolal přes dispečera policii.

Na místo dorazili policisté z Karolinky. Neznámého drvoštěpa chtěli ztotožnit, což se ale ukázalo jako nelehký úkol. S hlídkou odmítl spolupracovat, byl agresivní a nechtěl předložit doklad totožnosti.

„Jelikož začal rozzlobený muž do policisty strkat, použil kolega donucovací prostředky a neurvalce spoutal. Ten se pak snažil i s pouty na rukou utéct,“ vylíčila Javorková.

Spoutaného útočníka policisté odvezli na služebnu v Karolince, kde zjistili, že se jedná o jedenašedesá­tiletého muže z Nového Hrozenkova.

„Policisté ho vyslechli a večer propustili na svobodu. Je podezřelý z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti a výtržnictví. Hrozí mu až dva roky vězení,“ doplnila mluvčí. Škoda, kterou Hrozenkovjan způsobil na elektrickém vedení, energetici vyčíslili na deset tisíc korun.