Jiří Čunek slíbil, že se zdrží jakýchkoliv výroků na adresu Urbanové s výjimkou prostého konstatování faktu, že figurovala jako svědkyně v jeho trestní kauze. Žena po senátorovi původně chtěla půl milionu korun a omluvu za údajně nepravdivá tvrzení zveřejněná na jeho webu.

Uzavření smíru navrhla hned na začátku jednání právnička Marcely Urbanové Klára Samková. „Účelem je to, aby pan Čunek přestal zneužívat jméno mojí klientky ke své politické kariéře. Pokud se navždy zřekne vyslovování jména Marcely Urbanové ve vztahu k minulosti, pak jsme ochotny vzít žalobu zpět a nepožadovat ani náklady řízení," sdělila soudci Tomáši Novosadovi.

Jiří Čunek se poté asi čtyřicet minut radil se svým právníkem. Poté oznámil soudci, že na smír přistoupí. „Jsem přesvědčen, že ta kauza už kromě žalobkyně vůbec nikoho nezajímá, mě tedy určitě ne. Na ty žalované webové stránky jsem nesáhl několik let," poznamenal přitom bývalý vsetínský starosta a nyní senátor. Chtěl si ale vymínit, aby směl říkat, že Marcela Urbanová v jeho kauze nemluvila pravdu.

To však soudce Novosad nepřipustil. „Tento smír je pro vás oba jediná cesta, jak se vymanit z neustálého kolotoče soudních řízení," apeloval na Jiřího Čunka, který mu nakonec dal zapravdu. Novinářům však při odchodu ze soudní síně řekl, že z jeho strany je smír pokusem udělat něco pro to, aby jeho čas nebyl marněn na to, k čemu není určen.

Marcela Urbanová svědčila v případu, v němž Jiří Čunek čelil obvinění, že jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Politikovo trestní stíhání nakonec státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Marcely Urbanové pro křivou výpověď.

Na webu www.jiricunek.cz, který Urbanová napadla žalobou na ochranu osobnosti, se mimo jiné píše, že bylo pravomocně rozhodnuto, že Urbanová v Čunkově kauze lhala. Při vyšetřování prý vyšly najevo její nestandardní schůzky s policií, ještě než bylo vzneseno obvinění a Urbanová prý byla do procesu trestního řízení vmanipulována svým právníkem. Součástí včera uzavřeného smíru je i povinnost Jiřího Čunka tyto výroky odstranit.

Žena vedle senátora žalovala také jeho domovskou stranu, omluvu a odškodné požadovala po předsedovi lidovců a vicepremiérovi Pavlu Bělobrádkovi. Poukazovala totiž na to, že na webu politika je copyright lidovců. Při dosažení smíru však tuto část žaloby vzala zpět. Pavel Bělobrádek k soudu nedorazil, zastupoval jej zaměstnanec strany.

Marcela Urbanová se již v minulosti na Jiřím Čunkovi soudně domohla omluvy a 80 tisíc korun za poškození pověsti. Jiří Čunek ji totiž nejen označil za lhářku, ale také zveřejnil její osobní korespondenci.