Počátkem září se nenapravitelný recidivista vrátil z vězení, kde si odpykával trest za jiné krádeže. „Pár dní na to už začal vykrádat nejrůznější chaty, chalupy a rekreační objekty na Bečevsku, Karlovicku, a ve minimálně ve dvou případech také v Kunčicích pod Ondřejníkem a Čeladné,“ vyjmenovala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

V opuštěných staveních hledal darebák především potraviny a alkohol. Někdy se ale zaměřil i na cennější věci. „Sebral například mobilní telefon, rádio, dioptrické brýle, dalekohled, dvacet lahví kvalitního vína nebo značkovou bundu,“ přiblížila Brousilová s tím, že tady už hodnota lupu dosahovala několika desítek tisíc korun.

Výtečník v chatách také často přespával či se alespoň oholil. „Chataři nalézali po jeho návštěvách vypáčená okna, dveře, rozbité skleněné výplně nebo zbytky jídla,“ popsala mluvčí. Celkem způsobil majitelům z nejrůznějších míst Moravy a Slovenska škodu dosahující téměř osmdesáti tisíc korun. V této chvíli už nepolepšitelný chmaták opět zpytuje svědomí ve vazební věznici.