Jako první skončil v policejní cele pětatřicetiletý muž. Bylo pět hodin odpoledne, když sedmapadesátiletá žena přivolala do domku ve Vsetíně městskou policii. „Měla strach, že jí její syn ublíží, proto se před ním uzamkla v pokoji. Často se prý opíjí a v podnapilém stavu bývá velmi agresivní. Rozbíjí zařízení domku a ženě vyhrožuje ublížením," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. V neděli se tato situace opakovala. Povedený synáček se chtěl za každou cenu dostat dovnitř pokoje, kde se jeho matka schovala. „Vzal dřevěný špalek, kterým rozbíjel dveře. Když přijela na místo městská policie, Byl už v klidu zavřený ve svém pokoji," uvedla podrobnosti policejní mluvčí. Darebák nadýchal 2,92 promile a odcestoval do policejní cely.

Druhý případ se odehrál rovněž přibližně ve stejnou dobu. Tohoto agresora policisté zajistili až v pondělí kolem třetí hodiny ráno. „To proto, že šestatřicetiletá žena napadení ze strany svého přítele oznámila až po útěku z bytu," vysvětlila Javorková. O tři roky mladší přítel začal nešťastnici mlátit kolem šesté hodiny odpoledne. Zamkla se v koupelně. Tam strávila čtyři hodiny. Když usnul, utekla kuchyňským oknem ven. „Dveře bytu totiž násilník zamkl a klíče schoval. Při zajištění měl v dechu necelé jedno promile," upřesnila policejní mluvčí. Ani v tomto vztahu se nejednalo o první slovní a fyzické napadení. Z tohoto důvodu policisté muže v pondělí kolem poledne z domu vykázali.

Oběma hrozí pokuta do 20 tisíc korun.

Letos využili policisté oprávnění vykázat z domu násilnou osobu už v 8 případech. Za celý loňský rok to v okrese Vsetín bylo 29 osob.