„Šel s kamarádem do restaurace. Potom se ještě zastavil u známých, kde vypil nějaký alkohol. Nakonec se vydal domů, ale protože byl unavený, sedl si na lavičku a usnul," popsala důvod „tulákovy" nepřítomnosti u rodinného krbu policejní mluvčí Lenka Javorková.

Do hospody povedený senior vyrazil v pondělí dopoledne. Když na večer nepřišel domů, začali jej příbuzní hledat. „Nejprve starého pána hledali sami v restauracích, u známých a příbuzných. Jejich pátraní nebylo ale úspěšné, proto ještě v pondělí večer zmizení oznámili na policii," prozradila dále Javorková.

Muži zákona prověřovali restaurační a zdravotnické zařízení, kontaktovali řidiče taxi služby. Všechno bylo marné. Pátrání pokračovalo do ranních hodin. Stupňovala se nervozita, protože noc byla chladná.

Hned v úterý dopoledne vyhlásili pátrání také v místním rozhlase v Horní Bečvě. „Po odvysílání relace se ozval jeden z místních, který hledaného viděl večer u kiosku poblíž přehrady. Kolegové zde také ztraceného muže našli," doplnila mluvčí. Byl velmi prochladlý, protože strávil celou noc venku. Dále měl několik odřenin. Lékaři přivolané rychlé záchranné služby odvezli seniora do nemocnice.