Odhalili jej na základě upozornění jednoho z místních obyvatel. „Podezřelého muže si všiml v pondělí večer a hned se na nás obrátil,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Do Mikulůvky ihned vyrazila hlídka a z Bystřičky také psovod se služebním psem. Několik minut po oznámení už policisté prohledávali samotnou obec i její přilehlé okolí. „Po dvaadvacáté hodině narazili u lesa na dvojici mužů. Jeden odpovídal popisu hledaného,“ popsala Brousilová.

Slovák však přišel s nečekanou výmluvou. Policistům tvrdil, že je v lese na houbách. „Takové vysvětlení nebylo pro policisty příliš uspokojivé i vzhledem k noční době. Muže si proto prověřili ve své evidenci,“ řekla Brousilová.

Vyšlo najevo, že se jedná o sedmadvaceti­letého Slováka, po kterém je vyhlášeno pátrání už od loňského roku. Za trestný čin týrání svěřené osoby byl odsouzen k veřejně prospěšným pracím. Trestu se ovšem vyhýbal, odpracoval pouze část. „Jeho další cesta tak pokračovala přes policejní celu až k soudci. Ten hříšníkovi změnil zbývající část trestu šedesátidenní pobyt ve vězení,“ uzavřela Brousilová.