Jak zjistila redakce Valašského deníku, historka se zakládá na pravdě. „Ano, auto nám z garáže skutečně zmizelo," řekla ve čtvrtek ráno starostka Sboru dobrovolných hasičů (SDH) v Podlesí Jana Bačová. Podle ní chtěli její kolegové odjet v úterý na místo požáru v areálu Křižanovy pily z vlastní vůle. Rozhodli se nabídnout svým kolegům pomoc.

Až později se starostka Bačová dozvěděla, že auto je v opravě. „Kdo a kdy ho tam odvezl, ale stále nevím. Asi někdo z odboru životního prostředí meziříčské radnice, který má činnost hasičů na starost," vyjádřila se Jana Bačová.

O tom, že auto k přepravě hasičů z garáže zmizelo, starosta města Robert Stržínek včera ráno ještě nevěděl. „Je to pro mě novinka. Nemám k tomu v této chvíli co říct," přiznal Robert Stržínek.

Komunikace zaskřípala, auto zatím bylo kvůli závadě v servisu

Valašskému deníku se podařilo zjistit, že za vším skutečně stojí odbor životního prostředí meziříčské radnice. „Auto jsme v uvedený den dali na plánovanou technickou prohlídku. Při ní technik zjistil závadu. Auto proto zůstalo v servisu. Zřejmě zaskřípala komunikace mezi hasiči v Podlesí. Velitel jednotky všechny informace dostal," reagoval na vzniklou situaci referent požární ochrany valašskomeziříč­ského městského úřadu Václav Ondřej.

Velitel jednotky dobrovolných hasičů z Podlesí Jan Pernický se však takovému tvrzení brání. „Věděl jsem jenom o tom, že auto jde na technickou prohlídku. O tom, že zůstalo v servisu však už ne," vyjádřil se velitel.

S překvapením přijal informaci od Valašského deníku tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil. Také on o ničem v této souvislosti nevěděl.

„Tato jednotka nebyla k zásahu povolána. Nemáme ale ani zprávu o tom, že nemůže k jakékoliv akci vyjet. O takové skutečnosti musí jednotky dispečink vždy informovat," pověděl Valašskému deníku Libor Netopil.

Související 

Požár Křižanovy pily vyděsil Meziříčí

FOTO, VIDEO: Rozsáhlý požár objektu dřevovýroby, vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu