„Většinou se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku či občanskému soužití. Právě ty totiž ve spoustě případů nadměrná konzumace alkoholických nápojů způsobila,“ uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Jedním z takových sporů byla i hádka mezi partnery v Kašavě . Muž tam napadl svou asi čtyřicetiletou družku. Hádky za asistence policie se konaly i v Brumově. „Hlídka chtěla rozčileného muže odvést do místa jeho trvalého bydliště, jeho přítelkyně se však nakonec rozhodla, že ním chce zůstat ,“ sdělila Bartíková.

V Brumově-Bylnici pak ještě požádala policii o pomoc záchranná zdravotnická služba. Zdravotníci měli totiž problémy s agresivní ženou. Ta byla v bezvědomí, a když se jí záchranáři snažili v sanitce pomoci, najednou se probrala a začala na své zachránce útočit.

Před čtvrtou hodinou ráno bodl ve Zlíně-Loukách muže do ramene jiný muž. Policie případ zatím šetří jako přestupek. Podle lékařů je zranění jen lehké.

O řidičský průkaz přišla osmnáctiletá dívka, která kvůli smyku havarovala ve Valašských Kloboukách krátce před pátou hodinou. Nadýchala 0,98 promile.

Policisté navíc asistovali i u odchytu lišky, která se pohybovala kolem jednoho z domů ve Slavičíně.

„Máme totiž podezření, že zvíře je nakaženo vzteklinou,“ vysvětlila mluvčí Bartíková.