Do bytu se jí vloudili s nabídkou broušení nožů. „Starší z dvojice na chodbě bytu rozbalil potřebné nástroje a začal s broušením,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Mladší muž zůstal se ženou v kuchyni a svému komplici podával nože a nůžky. „Když byli s prací hotoví, požádali muži o sto korun. Řekli si ještě o krajíc chleba, který také dostali,“ líčila Brousilová.

Týž den večer se důchodkyně po telefonu o návštěvě zmínila dceři, která ji hned vyzvala, aby zkontrolovala, zda v bytě něco nechybí. „Na to žena zjistila, že zmizel její důchod a také veškeré naspořené peníze dosahující částky sto tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Případem se nyní zabývají kriminalisté. „Zjistili jsme, že oba muži byli snědé pleti ve věku kolem třiceti a padesáti let, vysocí asi sto sedmdesát pět centimetrů,“ prozradila Brousilová. Mladší z dvojice měl krátké tmavé vlasy, na sobě pak tmavý oblek a světlou košili.

Starší z podvodníků byl silnější postavy a měl prošedivělé vlasy. „Zvláštním znamením může být jeho nedokonalý chrup, chyběly mu dva zuby,“ doplnila k popisu Brousilová.

Policisté žádají svědky, aby jakékoliv informace o pohybu podvodníků oznámili na lince 158 nebo na kterémkoliv policejním oddělení.