Šestačtyřicetiletý Tomáš Hořelica se ale cítí nevinen. Za osmiletou kariéru v pozici starosty Karolinky podle svých slov neudělal nic, čím by město úmyslně poškodil. „Veškeré mé kroky byly vedeny ne v mém osobním zájmu, ale ku prospěchu občanů Karolinky," prohlásil u soudu Tomáš Hořelica.

Podle rozsudku nechal Hořelica v posledním roce svého starostování opravit v Karolince cestu k vleku nad rámec výběrového řízení. Navíc bez vědomí rady města a zastupitelů. Tím překročil své pravomoci, zvýhodnil provozovatele skiareálu a městu způsobil škodu necelých 270 tisíc korun. „Mrzí mě, že se tento případ vůbec dostal k soudu. Je to nepříjemná zkušenost. Myslím, že jsem pro město udělal dost pořádné a poctivé práce, o čemž svědčí i podpora místních lidí, kterou dodnes mám," řekl Hořelica.

Proti rozsudku se hodlá odvolat. „To, co mi tam kladou za vinu, je nesmyslné. Zmiňovaná cesta byla a je stále majetkem města. Snažil jsem se, aby byla udržovaná v pořádku a aby vlek fungoval. Tehdy se zavíraly sklárny a my jsme hledali náhradní řešení. Tím byl cestovní ruch," vylíčil po vynesení rozsudku Tomáš Hořelica.

Nicméně státní zástupce Petr Bareš i soudce Jaromír Matocha jsou přesvědčeni, že Hořelica své pravomoci překročil úmyslně. „Že při jednání se stavební firmou o opravách výtluků na silnici k vleku vědomě obešel radu i zastupitelstvo města. „Je evidentní, že došlo ke zneužití funkce," uvedl Petr Bareš.

Hořelica tak nyní bude zřejmě muset uhradit Karolince způsobenou škodu. „Náhradu škody dvě stě šedesát devět tisíc korun město bude uplatňovat," řekla včera při líčení současná starostka města Marie Chovanečková. Její reakci na konečný verdikt soudu se redakci Valašského deníku do uzávěrky nepodařilo získat.