Dvojice zlodějů využila toho, že rodinný dům poblíž centra Meziříčí je delší dobu neobývaný. Poprvé se do něj vloupali v první polovině listopadu.

„Odnesli patnáct litrů pálenky z jablek a deset lahví jiného alkoholu, přibrali deku a polštář z ovčí vlny, petrolejovou lampu a soupravu růžového porcelánu. Celkově odnesli věci za třináct tisíc korun ke škodě devadesátiletého místního muže,“ shrnul první krádež policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Pobertové podle něj nic nenechali náhodě a při odchodu si od domu vzali klíče. Vrátili se o pár dní později, kdy už si pohodlně odemknuli. Opět pobrali alkohol.

Návštěva poslední listopadový víkend byla jejich poslední. Opět si odemknuli a vzali šest lahví alkoholu a ozdobnou sekerku. Netušili ale, že policisty, kteří shodou okolností byli v okolí na hlídce, zaujala otevřená branka u plotu a upoutaly zvuky ozývající se zevnitř domu.

„V domě narazili policisté na osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí a o pět let staršího muže z Bohumína. Oba muži skončili v poutech a na policejní služebně,“ přiblížil Malcharczik.

Oba zloději už byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost několikrát před soudem. Nyní jim za další krádež hrozí znovu vězení. Až dva roky muži z Valmezu, jeho kumpánovi ještě o rok více.

Ilustrační foto.
Řemeslníci přišli o nářadí, během měsíce už podruhé