Osmnáctiletému mladíkovi se z vozu příliš nechtělo, a když konečně vysedl, snažil se policistům utéct. V tom mu ale strážci zákona zabránili. „Při dechové zkoušce mladý muž nadýchal 0,70 promile alkoholu,“ prozradila Bednarská. S tím, že šofér se tím dopustil přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu na silnicích.

Druhým provinilcem byl osmapadesátiletý muž z Valašského Meziříčí, na kterého hlídka narazila v meziříčské části Podlesí po dvacáté hodině. „I tentokrát byla dechová zkouška pozitivní. Přístroj ukázal více než jedno promile,“ řekla Bednarská.

Vzhledem k množství alkoholu v dechu se v tomto případě řidič nevyhne trestnímu řízení kvůli podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle trestního zákona mu za to hrozí až rok vězení nebo peněžitý trest.

Pomyslným nekorunovaným králem opilců se ale poslední víkendový den stal padesátiletý řidič žigulíku z Dolní Bečvy. V neděli odpoledne uvízl v síti cizinecké policie. „Kolegové jej vzhledem ke způsobu jeho jízdy zastavili zcela záměrně. Bylo vidět, že asi zapil nedělní oběd více, než měl,“ komentoval mluvčí cizinecké policie Roman Pittner.

To, že dechová zkouška byla u řidiče pozitivní, muže v uniformách nijak nepřekvapilo. „Doslova ohromující však byla naměřená hodnota. Činila 3,95 promile alkoholu v dechu,“ kroutil hlavou Pittner.

Policisté řidič na místě zadrželi a zahájili zkrácené přípravné trestní řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.