Karolinští policisté zaznamenali od počátku roku už čtyři krádeže. „Všechny se udály ve stejném supermarketu. Nejstarší ženou, která kradla, byla dvaaosmdesátiletá seniorka, jež počátkem března vzala v prodejně z regálu a pak strčila do kapsy dvě DELI tyčinky celkem za osmnáct korun," pozastavuje se policejní mluvčí Lenka Javorková. Věci, které starší lidé ukradli, měly většinou malou hodnotu. „Jednalo se zpravidla o cukrovinky nebo další drobnosti," řekla Javorková. V únoru třeba osmasedmdesátiletá žena vzala z obchodu přízi za 199 korun. Další, sedmašedesátiletá žena, ukradla zase zubní pastu a tři časopisy.

Obdobné krádeže starších lidí zaznamenávají policisté v celém okrese. „Krádeže seniorů se dějí především ve větších supermarketech. Předmětem zájmu jsou převážně cukrovinky a potraviny," uvedla dále policejní mluvčí.

Ke kurióznímu případu byli nedávno přivolaní valašskomeziříčtí policisté. „V obchodě byla přistižena čtyřiasedmdesá­tiletá žena, která vzala z regálu povidla, otevřela je, pak je ochutnala a vrátila zpět do police," dodal Lenka Javorková. (vd)