Na hraniční přechod Bílá-Bumbálka nejprve dorazila v pátek 27.července dopoledne Škoda Felicia se dvěma muži z Ostravy. „Při kontrole vozidla označil služební pes dva batohy, ve kterých kolegové objevili sáčky se sušenou ostlinou,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. Na místo byli proto přivoláni specialisté na problematiku toxi, kteří provedli orientační zkoušku za pomocí detekční soupravy.

„Ta prokázala, že se jedná o marihuanu,“ vysvětlila mluvčí. Během pátku se vsetínští kriminalisté vraceli na hraniční přechod ještě dvakrát. „V půl jedné odpoledne totiž na hranice dorazil sedmadvacetiletý muž z Frýdku-Místku a služební pes v jeho příručním zavazadle našel sáček s krystalickou látkou. Orientační test určil, že se jedná o pervitin,“ řekla dále Javorková.

Podrobné kontrole, zaměřené na odhalování drog, neunikla nakonec ani dvoučlenná posádka vozidla Mazda 323 s ostravskou značkou. Na hraničním přechodu skončila cesta dvojice mužů v půl sedmé večer. „Při kontrole označil služební pes v přihrádce palubní desky krabičku od cigaret. Policisté v ní našli marihuanu. Psychotropní látky budou odeslány na expertizu k dalšímu zkoumání,“ dodala mluvčí. Dealeři jsou obviněni z pokusu trestného činu nedovolené výroby a držení omamných látek a hrozí jim až pět let vězení.