První opilec skončil na záchytce už v pátek navečer. Kolem půl šesté odpoledne se ve Vsetíně Ohrada válel jedenačtyřicetiletý místní občan. "Byl tak opilý, že se nebyl schopen udržet sám na nohou. Policisté jej převezli na služebnu, kde začal být agresivní. Proto jej museli spoutat," informovala policejní mluvčí Lenka Javorková. Ještě před odjezdem do protialkoholní záchytné stanice se podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal 3.50 promile.

Asi o hodinu později vyjížděli policisté z Karolinky do Nového Hrozenkova, kde devětadvacetiletý muž vyhrožoval svému sousedovi újmou na zdraví. I tento výtržník, jenž při zkoušce nadýchal 2,35 promile, skončil na kroměřížské záchytce. Za přestupek proti občanskému soužití mu hrozí pokuta do 20 tisíc korun.

Karolinští policisté absolvovali cestu do Kroměříže o den později znovu. Do protialkoholní záchytné stanice vezli sedmatřicetiletého zloděje z Karolinky, který chtěl v sobotu dopoledne vyloupit ubytovnu, kde bydlí jeho otec. „Opilý muž rozbil skleněnou výplň vstupních dveří do místnosti, kde se připravuje jídlo. Později nám uvedl, že chtěl ukrást nějaké jídlo, jelikož měl hlad," popsala další případ Javorková. Nadýchal 3,06 promile. Skončil na záchytce a hrozí mu navíc až dva roky ve vězení.

Poslední převoz se odehrál v sobotu kolem desáté hodiny večer. Policistům volali obyvatelé ulice Tyršova ve Vsetíně. „Před domem ležel na břiše silně opilý muž. Byl pomočený a před obličejem měl zvratky. Choval se velmi agresivně, arogantně a policejní hlídku opakovaně sprostě urážel," uvedla policejní mluvčí. Odmítal dokonce sdělit svoji totožnost a rovněž se nechtěl podrobit dechové zkoušce. Policisté zjistili, že se jedná o jedenašedesá­tiletého Vsetíňana, kterého převezli do protialkoholní záchytné stanice.