„Ihned jsme informovali policii, která pak muže zadržela. Učitelé následně poučili všechny žáky, jak se mají v podobných případech chovat,“ uvedl ředitel školy Jiří Pokorný. Doplnil, že o případu informovali také rodiče.

Policisté ještě ten den zjistili, že se jednalo o třiadvacetiletého cizince. Převezli jej na policejní služebnu a provedli u něj dechovou zkoušku s výsledkem 0,79 promile. „Muž si převzal ještě tentýž večer sdělení podezření z trestného činu výtržnictví. Za to mu hrozí až dvouleté vězení,“ informoval vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Mezi místními lidmi se okamžitě začalo mluvit o tom, že mladým výtržníkem je dělník z Rumunska, který pobývá v místní ubytovně. Jestli je to pravda, ale policejní mluvčí odmítl komentovat.

„Je to velice nepříjemná záležitost a ani se mi o ní nechce mluvit. Podle mého názoru jde o odraz výrazného poklesu dodržování obecných morálních zásad slušného chování normálního člověka v dnešní době," vyjádřil se k incidentu místostarosta Hovězí Josef Zvěřina. Co se týče podobných událostí, takové v obci nepamatuje. O určitých problémech na zmíněné ubytovně se podle něj ale ví.

„Z doslechu se člověk dozví, že tam policie už několikrát zasahovala. O co přesně šlo, ale nevím,“ podotkl. „Jsou to zkrátka lidé, kteří si zřejmě demokracii vykládají po svém a nechtějí respektovat zásady pravidel slušného chování na naší veřejnosti. Je to ale velký problém současné doby, protože moc věcí je dovoleno,“ uzavřel místostarosta Zvěřina.