Nejvíce na plané sliby podvodníka doplatil devětačtyřicetiletý muž z Oder. Už na jaře mu přislíbil zprostředkování prodeje elektrického i motorového nářadí za více než 180 tisíc korun. Nářadí však zmizelo a peněz se poškozený nedočkal.

Stejného muže připravil podvodník také o vůz značky Audi.

„Přislíbil je odkoupit za necelých padesát tisíc korun. Opět ale nejsou k mání auto ani peníze. Navíc to stejně dopadlo i s dodávkou Ford za třicet tisíc korun a s dodávkou Peugeot za patnáct tisíc korun,“ uvedl vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Ilustrační fotografie.
Nejprve ukradl BMW, pak se mladík ze Zubří porval s policistou

Podvodník z muže z Oder navíc vylákal 110 tisíc korun jako půjčku. Tentýž důvěřivec přišel také o peníze za železný šrot a materiál. Cena tohoto materiálu byla necelých 120 tisíc.

Dopadený lump však napálil i jiné.

„V polovině prázdnin v obci u Valašského Meziříčí na jméno své přítelkyně převzal elektrické stroje za třicet sedm tisíc korun. Opět nezaplatil. A jen část peněz zaplatil v případě koupě vozu BMW od třicetiletého muže z okresu Nový Jičín. Muži nadále dluží dvacet tisíc korun,“ doplnil Malcharczik.

Policejní komisař darebáka, který už byl v minulosti trestaný, obvinil z podvodu. Přibylo i neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, protože podvodník neoprávněně disponoval platebními kartami své přítelkyně. Je možné, že rozsah škod a případně i výčet trestných činů není konečný. Kriminalisté podvodníkovu činnost nadále mapují.