Minulý pátek kolem poledne spatřili policisté při projíždění Zubří ve vozidle Hyundai celostátně hledaného pětadvacetiletého muže. „Jakmile řidič zjistil, že za ním policisté jedou a snaží se jej zastavit, zvýšil rychlost a snažil se ujet," informovala policejní mluvčí Lenka Javorková. Nebezpečnou jízdou vytlačoval při vysoké rychlosti auta z jízdních pruhů a najížděl na chodník. V křižovatce dokonce ohrozil linkový autobus. „Nakonec zastavil u domku svých rodičů a schoval se uvnitř. Kolegové si už během pronásledování přivolali posily," uvedla dále Javorková.

U domku několikrát vyzývali otce hledaného trestance, aby syn vyšel ven. „Tvrdil ale, že jeho syn v domku není," upozornila policejní mluvčí. Schovaný darebák nakonec využil okamžiku, kdy k domku přijel vozidlem jeho o sedm let starší bratr, vyběhl ven a dal se na útěk. Po krátkém pronásledování jej však policisté zadrželi a spoutali. Problémy měla hlídka ale také s jeho sourozencem. „Bratr začal opakovaně najíždět vozidlem na policistu. Poté kolegy verbálně urážel, fyzicky je napadal, vyhrožoval jim a jejich rodinám újmou na zdraví a usmrcením, házel po nich kamení a útočil na ně žebříkem a lopatou," prozradila podrobnosti zatýkání Javorková.

Po mladším z bratrů bylo vyhlášeno pátrání z důvodu vyhýbání se trestnímu stíhání. Koncem loňského roku napadl v restauraci tři lidi, kterým způsobil lehčí zranění. V sobotu byl eskortován do vazební věznice. Hrozí mu až osmiletý trest.

Staršímu z bratrů hrozí za násilí proti úřední osobě, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví až šestiletý pobyt za mřížemi. Je stíhán na svobodě.

Oba sourozenci už byli trestáni také v minulosti