Jednašedesátiletý muž se bude z ran a kopanců léčit minimálně osm dní

„Mladší z dvojice svého soupeře několikrát udeřil pěstí a povalil ho na zem, kde do něj ještě kopal,“ popsal agresivní útok asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba. Dobu léčení zbitého seniora lékaři předběžně odhadli na osm dní.

Co bylo příčinou jejich sporu, který přerostl v pěstní souboj, není úplně zřejmé. Stejně tak visí otazníky nad tím, proč se ocitli společně v jedné ložnici. Není vyloučeno, že by rváči mohli být příbuzní. Tuto domněnku však policisté nepotvrdili. Jisté ale je, že u této potyčky nehrál roli alkohol. „Kolegové z obvodního oddělení v Karolince žádný nezjistili,“ doplnil Zgarba. S mladším rváčem policisté zahájili trestní řízení pro ublížení na zdraví. Trestní zákon za něj ukládá až dva roky vězení.

Násilí za zavřenými dveřmi rodinných domů je na Valašsku stále se opakující problém. Jenom díky duchapřítomnosti šestapadesátileté ženy neskončila například předloni tragedií hádka s jejím opilým synem v Novém Hrozenkově.

Tehdy dvaadvacetiletý mladík své matce totiž vyhrožoval, že ji propíchne nožem a zmlátí palicí.

Policejní hlídka, která tenkrát do Nového Hrozenkova vyrazila, přistihla běsnícího mladíka, jak ženu nahání po dvoře s tyčí v ruce. „Okamžitě jsme jej zadrželi a odvezli do cely,“ uvedla v té době mluvčí policie Lenka Javorková.

Policisté po zpacifikování dali mladému zuřivci dýchnout. Byl téměř namol. „Nadýchal necelé tři promile,“ potvrdila Javorková.