Soudní senát jej potrestal za to, že vloni v červnu ve Vsetíně v opilosti a po předchozí hádce bodl nožem do hrudníku svou o rok mladší družku.

Neunesl, když mu žena, se kterou žije asi osm let, oznámila, že se s ním chce rozejít údajně kvůli jinému muži. „Kromě nepodmíněného trestu ve věznici s ostrahou soud odsouzenému také nařídil ambulantní protialkoholní léčbu," doplnil k verdiktu soudního senátu mluvčí olomouckého Krajského soudu Michal Renda.

Drama, které málem skončilo smrtí tehdy osmačtyřicetileté ženy ze Vsetína, se odehrálo v bytě její matky v sobotu 7. června 2014.

Podle obžaloby útoku předcházela slovní rozepře, kterou měla vyprovokovat partnerka muže. „Pavol Slavik poté uchopil kuchyňský nůž a na židli sedící ženu úmyslně bodl do horní části trupu," připomněl znění obžaloby Michal Renda.

Podle něj musel útočník vědět, že s ohledem na použitý nůž a místo na těle, kam mířila rána, může své partnerce způsobit smrtelné zranění.

Loňský případ dostali na starosti zlínští krajští kriminalisté. Podle jejich mluvčího Petra Jaroše si přitom partneři zřejmě původně chtěli udělat příjemnou sobotu. Žena měla navíc v osudný den svátek.

„Partneři spolu vyrazili na nákup potravin, zastavili se v horkém počasí na pivo a domů si přinesli také nějaké víno. To si potom společně otevřeli v kuchyni při přípravě jídla," líčil téměř idylický den Petr Jaroš.

Jak však v láhvi ubývalo vína, stoupala nervozita mezi podnapilou dvojicí. Napětí brzy přerostlo v hádku.

Při ní pak družka svému partnerovi oznámila, že se zamilovala do jiného a chce se s ním rozejít. Žena i nyní u soudu připustila, že útok svým způsobem vyprovokovala.

Pavol Slavik bezprostředně po útoku své družce přivolal lékařskou pomoc.