Bývalý první muž radnice v Karolince čelí obžalobě za zneužití pravomoci veřejného činitele, za což mu hrozí až pětileté vězení. Za svého působení ve vedení města v roce 2010 nechal opravit rozbitou cestu k lyžařskému vleku nad rámec výběrového řízení. Tím měl způsobit městu škodu. Práce totiž byly odvedeny i na pozemcích, které městu nepatřily.

Tomáš Hořelica je přesvědčen, že se ničeho špatného nedopustil. Opravou cesty chtěl podle svých slov podpořit fungování lyžařského areálu v době, kdy se v potížích zmítaly karolinské sklárny. „Vlek byla jedna z mála věcí, která tehdy fungovala. Podpora cestovního ruchu mohla lidem přinést zaměstnání. Samozřejmě ne všem, město ale zase tolik možností nemá," uvedl včera Tomáš Hořelica.

Výsledek soudního jednání si netroufl odhadnout. „Nevím to. Ale nepředpokládám, že by se ještě mohly objevit nějaké nové důkazy. My už jsme předložili vše, co jsme měli," řekl Hořelica. V každém případě by ale uvítal, kdyby už padl nějaký jasný verdikt. „Už bych byl rád, aby to skončilo. Na klidu to žádnému člověku nepřidá," povzdechl si bývalý starosta.

Šanci na ukončení vleklého sporu vidí také Petr Bareš z Okresního státního zastupitelství ve Vsetíně. „Je to vysoce pravděpodobné," mínil státní zástupce.

Ani soudce Jaromír Matocha, který v daném případě rozhoduje, nemá v úmyslu případ dále natahovat. „Myslím, že můžeme konstatovat, že všechny důkazy již byly provedeny. Pokud nenastane něco mimořádného, vypadá to, že bude možné věc skončit," vyjádřil se Jaromír Matocha.

Případ bývalého místostarosty odstartovalo v roce 2011 trestní oznámení na neznámého pachatele, které podalo současné vedení města. Zjistilo totiž chyby v účetnictví. Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality pak v srpnu 2011 ukázal právě na Tomáše Hořelicu a obvinil jej z překročení pravomocí. Před soudem stanul Hořelica poprvé v polovině letošního února.

Současný místostarosta Karolinky Bohumil Rožnovják uvedl, že ani město už žádné nové důkazy k soudu nepřinese. „Ani jsme nebyli vyzvání, abychom tak učinili," poznamenal místostarosta.

O výsledku soudního líčení nechtěl spekulovat. „V tuto chvíli je to záležitost soudce. Soud musí zvážit, jestli došlo k trestnému činu nebo ne a podle toho vyslovit verdikt. Já jen doufám, že bude spravedlivý," řekl Bohumil Rožnovják.