Tělo muže bez přístřeší bylo nalezeno v nepojízdné obytné maringotce u obce Hutisko-Solanec. Policisté nevylučují, že muže někdo zabil.

„Nález mrtvého oznámila o půl deváté večer žena bydlící v oblasti. Případ vyšetřujeme a zajišťujeme stopy na místě činu, nevylučujeme cizí zavinění. Byla nařízena soudní pitva,“ uvedl k nejasnému případu krajský policejní mluvčí Josef Havela.

Více světla nevnesl do události ani místostarosta Hutiska-Solance Petr Maléř. „Já v tuto chvíli nemohu případ komentovat. Vše je ve stádiu vyšetřování, které vede policie,“ řekl Maléř.

Co se v nepojízdném přívěsu odehrálo, je tedy prozatím záhadou. Pokud ovšem policejní vyšetřování potvrdí, že muže skutečně někdo zabil, bude se v letošním roce jednat už o čtvrtou dokonanou vraždu ve Zlínském kraji.

Tři předcházející případy se přitom odehrály teprve nedávno. V červnu jednadvacetiletý muž ze Zlína brutálně usmrtil devatenáctiletou dívku v Hulíně na Kroměřížsku. K činu se kriminalistům přiznal.

Ve stejném měsíci nalezli lidé v Koryčanech na Kroměřížsku tělo osmapadesátileté ženy. Z její vraždy policie podezírá jednačtyřiceti­letého muže, který je stejně jako původce první letošní vraždy v kraji momentálně ve vazební věznici.

Minulý pátek v pohostinství v obci Topolná na Uherskohradišťsku jednašedesátiletý muž zastřelil svou o dvacet let mladší manželku. Zbraň poté zřejmě obrátil proti sobě a těžce se zranil. Kriminalisté případ vyšetřují také jako vraždu, muž je stále v péči lékařů zlínské Baťovy nemocnice.

Loni se kriminalisté v kraji zabývali celkem pěti dokonanými vraždami, všechny se jim podařilo objasnit.

MICHAL BURDA, ČTK