„Žili hlavně sami pro sebe, nikdo je moc nenavštěvoval. Paní moc ven nevycházela, neviděl jsem ji pořádně dva roky,“ zamýšlí se postarší pán, který bydlí ve stejném vchodě.

Tragédie jej očividně zasáhla. Podle něj jeho sousedé nebyli konfliktní lidé. „Pán pracoval v nedalekých balírnách. Měli dvě dospělé děti, syna a dceru, ti s nimi už ale nebydleli. Holka tu musela být na návštěvě,“ pokračuje v úvahách muž.

Zdroj: Dominik Pohludka, Iva Nedavašková

Podle jeho slov se úterní večer nevymykal jinému běžnému pracovnímu dni. „Neslyšel jsem žádný výstřel, volání o pomoc… Prostě nic, co by nasvědčovalo, že se v bytě odehrává něco strašného,“ říká soused.

Vícenásobná vražda a sebevražda

Co se stalo za dveřmi bytu, který je nyní zapečetěný páskou a pod dohledem policejní hlídky, musí vyšetřit kriminalisté. Ti místo rodinné tragédie ohledávali celou noc.

Tragédie ve Valašském Meziříčí: kriminalisté vyšetřují dvojnásobnou vraždu a sebevraždu v bytě v domě v Havlíčkově ulici; středa 8. března 2023
Dvě vraždy a sebevražda. Valašské Meziříčí postihla rodinná tragédie

„Krajští kriminalisté od včerejších pozdních odpoledních hodin prověřují násilnou smrt tří dospělých osob. Jedná se o dvě ženy (matku a dceru) ve věku sedmapadesát a pětadvacet let a šedesátiletého muže (otce),“ řekla k události policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Předběžná kvalifikace činu zní: vícenásobná vražda a sebevražda. „Nyní čekáme na výsledky soudní pitvy a i nadále provádíme úkony trestního řízení,“ dodala mluvčí policie.