Druhého policisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví, hrozí mu až deset let za mřížemi. Valašský deník o tom v pondělí 11. září informoval vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Šarvátka se odehrála už minulý týden v pondělí. Muži od rána společně popíjeli na různých místech ve Valašském Meziříčí. Společně se pak také vrátili pod most u Valašského Meziříčí, kde pobývají. I tady pijatyka pokračovala. „Jeden z mužů se odpoledne na chvíli vzdálil. Při návratu potom slyšel od svého společníka vulgární narážku na jeho rodinu. Neudržel se a začal muže ležícího na zemi ve spacáku tlouct pěstmi a kopat,“ vylíčil Vladislav Malcharczik.

Tvrdé údery směřovaly na hlavu i tělo ležícího. Po útoku agresor z místa odešel. Cestou lidem, které potkal, řekl o zraněném muži. Sám se ale nevrátil. Zranění jeho oběti jsou vážná. „Vyžadují déletrvající hospitalizaci v nemocnici,“ potvrdil Malcharczik.

Útočníka policisté záhy dopadli. Při zadržení nadýchal 2,04 promile alkoholu. Jeho první cesta proto vedla na záchytku. Minulou středu, dva dny po útoku, pak policejní komisař třiatřicetiletého muže obvinil z těžkého ublížení na zdraví. Muž se k činu doznal.