Nemilé překvapení čekalo osmačtyřicetiletého muže z Valašskomeziříčska ve středu ráno. Když přišel v Poličné před sedmou hodinou k zaparkovanému firemnímu autu, nestačil se divit.

Ve Škodovce ležel na předních sedadlech betonový obrubník a všude jen střepy skla. Zloděje asi zlákala peněženka odložená ve dveřích řidiče.

„Zjistili jsme, že k vloupání došlo v noci z úterý na středu, v době do osmi večer do sedmi ráno. Zloděj prohodil obrubník oknem u dveří řidiče,“ informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Poškozením vnitřku auta, sedadel, lišty dveří a volantu vznikla škoda padesát tisíc korun.

„Ukradená peněženka, ve které byly doklady, platební karty a hotovost asi sedm set korun přestavuje škodu bez stokoruny tři a půl tisíce korun,“ doplnil mluvčí.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Odložené cenné věci v autech a to mnohdy na viditelných místech jsou častým cílem zlodějů. Není bezpečné nechávat v autech peněženky, dámské kabelky, přenosnou navigaci, notebooky, mobilní telefony nebo fotoaparáty. Před odchodem od auta, a to i při parkování u domu nebo na zahradě, je nutné auta uzamknout a zkontrolovat jeho zabezpečení, například uzavření oken. Při zjištění vloupání do vozidla nevstupovat a událost oznámit policii.