Na agresivního pacienta nebude v dobrém vzpomínat posádka vozu záchranné služby. Dvaašedesátiletý muž si kvůli zdravotnímu problému sanitku sám zavolal. Místo vděčnosti z něj však promluvil alkohol.

„V pondělí kolem půl páté odpoledne na linku 158 zavolala zdravotní sestra. Říkala, že při převozu sanitním vozem z Nového Hrozenkova do Vsetína ji fyzicky napadl pacient,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Řidič sanitky po ohlášení incidentu zastavil na Huslenkách, kam do několika minut dorazila policejní hlídka.

„Pacient byl viditelně v podnapilém stavu. Zdravotní sestra kolegům sdělila, že ji muž během jízdy udeřil pěstí do hrudníku,“ popsala Javorková. Ze strachu, že by se napadení mohlo opakovat, proto zavolala policisty. Agresor si nebral servítky ani před strážci zákona.

Začal je vulgárně urážet a ve slovním napadání pokračoval celou jízdu až do vsetínské nemocnice. Na Hrozenkovana při jízdě dohlížel jeden z policistů. „Muž byl neustále natolik útočný, že mu policista musel nasadit pouta,“ podotkla mluvčí.

Jeho chování se nezměnilo ani v nemocnici. „Choval se opět velmi hlučně a nevhodně. Vykřikoval sprosté výrazy, až se za ním návštěvníci nemocnice otáčeli,“ dodala Javorková. Po lékařském ošetření doktor rozhodl, že je muž schopný převozu do protialkoholní záchytné stanice. Muže do Kroměříže doprovodili policisté z pohotovostního a eskortního oddělení.

Dvaašedesátiletého opilce však nečekalo nijak příjemné probuzení. Je podezřelý z trestného činu výtržnictví. „Za něj muži z Nového Hrozenkova hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Na případu policisté nadále pracují,“ řekla Javorková.