Láska k člověku o generaci staršímu, sex v každém věku, nekonečné dospívání. To vše se řeší v nové sérii úspěšného seriálu Sex O’Clock, který vysílá Voyo. Jak se tato témata pojí s pietní architektonickou památkou Zlína?

„Zlín milujeme, lidé z nejužšího autorského týmu se ve Zlíně narodili. Chceme ukázat, že jeho slavná minulost, éra Tomáše a Jana Antonína Bati, není záležitostí dějepisu. Souvisí s dneškem, ovlivňuje nás, a proto na ni navazujeme,“ uvedla scenáristka a režisérka Karolína Zalabáková.

XXIV. Lešetínský Fašank v sobotu 3. února 2024. Letos na téma "Kola, kam se podíváš".
VIDEO: Lešetínský fašank ve Zlíně přilákal davy. Podívejte se na průvod masek

Tvůrci si Památník vybrali nejen kvůli jeho architektonické a vizuální podobě. „Pro mne osobně je to zásadní dominanta Zlína. Do děje památník zapouštíme organicky, není jen kulisou, ale skutečnou součástí příběhu. Jeden z hlavních hrdinů David Doubek tady v seriálu brigádničí jako průvodce,“ vysvětlil producent Lukáš Gargulák.

Štáb strávil v interiéru památníku celkem 12 hodin. Na place se přitom objevil výrazný herec nastupující generace Tomas Sean Pšenička a slovenská hvězda Jana Kovalčiková.

Co přesně ve scéně zasazené do památníku Tomáše Bati odehráli, už producent neprozradil. Chce diváky překvapit. Věří, že druhá řada seriálu o zkáze na první pohled zcela tradiční rodiny bude neméně úspěšná jako ta první.

Památník Tomáše Bati: zkušená filmová hvězda

Pro Památník Tomáše Bati nešlo o první filmovou zkušenost. Kulturní památka se od svého zpřístupnění v roce 2019 objevila například v dokumentech České televize Zlínský klenot a Zlín – město v Zahradách.

V roce 2020 prostor zaujal holandskou produkci, která v interiéru natočila finálové kolo populární rodinné televizní soutěže Wie is de Mol. Diváckou úspěšnost zaznamenal v neposlední řadě celovečerní snímek Úsvit, jehož tvůrci měli památník pronajatý po dobu tří natáčecích dnů.

Proč je Zlín pro filmaře atraktivní?

„Kromě toho, že nabízíme zajímavé lokace, jsme členem projektu Filmová obec. To znamená, že štábům poskytujeme zvýhodněné podmínky pro natáčení. A podporujeme i tvorbu prostřednictvím filmového fondu,“ doplnila náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková.

Logo studentské firmy Brushey vytvořené na Střední škole filmové, multimediální a počítačových technologií získalo v soutěži JA Top Logo první příčku ve Zlínském kraji; leden 2024
Nejlepší firemní logo vymysleli studenti z filmové školy ve Zlíně

Že jde o kooperaci oboustranně výhodnou, potvrdila i vedoucí Památníku Tomáše Bati Magdaléna Hladká: „Spolupráce s filmaři nám umožňuje oslovit širší publikum. Řada turistů se při návštěvě památníku na konkrétní filmy odvolává.“

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Vstup za korunu za vysvědčení lákal. Takto to vypadalo v Zoo Zlín

Zdroj: Dominik Pohludka