Mezitím byli králové také Františkovi dva bratranci. Letošního krále Františka Janču doprovázelo dvanáct jezdců, legrútů ročníku narození 2006 a jeho grošáka vedl Františkův hrdý tatínek.

Deníku František už dříve přiznal, že do školy chodí rád a jeho oblíbenými předměty jsou čeština a matematika. V lásce prý ale příliš nemá tělocvik. Na něm mu vadí gymnastika, se kterou se pere nejvíc. Jeho koníčkem je však plavání.

„Až budu starší, chtěl bych plavat závodně. Trénuji na to. Nejraději mám styl kraul, protože je rychlý,“ prozrazuje František. Těsně před okamžikem, než mu v neděli vložili do úst růži, aby nemohl mluvit, prozradil, že se ze všeho nejvíc těší na prázdniny.

Tradice, kterou je potřeba vidět, říká herec Kohák

Mezi návštěvníky jízdy králů ve Vlčnově byl mimo jiné populární herec Jakub Kohák s manželkou a dvěma syny. „Jsem ve Vlčnově poprvé. Vždycky jsem si říkal, že se na tu jízdu králů jednou musím přijet podívat. Je to tradice, kterou je potřeba vidět, být její součástí a mít na ni hezkou vzpomínku,“ řekl Jakub Kohák Deníku.

V pořadí na druhé návštěvě jízdy králů ve Vlčnově byl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. „Už je to podruhé co jsem tady a pokaždé je to jiné. Užívám si to, tak jako všichni kolem a nasávám tu jedinečnou atmosféru, která můžete zažít jenom ve Vlčnově,“ řekl hejtman.

Jízda králů se podle dochovaných záznamů jezdí už od roku 1885 ve Vlčnově. O deset let později předvedli jízdu chlapci z Vlčnova v Praze na Národopisné výstavě československé. Zvyk má podle jedněch kořeny ještě v pohanské době, kdy mezi sebou chlapci soutěžili při vyhánění dobytka. Nejlepší byl králem. Jiní vidí kořeny v útěku uherského krále Matyáše Korvína před Jiřím z Poděbrad. Aby se neprozradil svým vzhledem a mluvou, oblékl se do ženského kroje a do úst si vložil růži. Slavnost byla pro svou jedinečnost 27. listopadu 2011 zapsána do reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Kromě Vlčnova se jízda králů jezdívá také v Hluku, v Kunovicích a ve Skoronicích.