V osm hodin ráno se podařilo v Pardubicích obnovit provoz po jedné koleji, vlaky na koridoru tam mohou projíždět sníženou rychlostí.

Během dopoledne dálkové spoje začaly postupně pomalu projíždět místem tragické srážky v Pardubicích, cestující tak již nemusejí přesedat na kyvadlovou autobusovou dopravu. České dráhy však upozorňují, že je třeba u rychlíků mezi Prahou a Moravou nadále počítat se zpožděními.

"Vlaky aktuálně mohou místem nehody projíždět, a to omezenou rychlostí a v úseku Pardubice - Kostěnice po jedné ze dvou traťových kolejí. Je proto potřeba počítat se zpožděními. V nočních hodinách cca od 22:00 do 05:00 hod. budou na místě probíhat odklízecí práce a noční vlaky proto buď pojedou odklonem mimo stanici Pardubice, nebo budou v části trasy nahrazeny autobusy," informovaly České dráhy na svém webu.

Omezení u dálkových spojů podrobně na webu ČD

close Odstraňování následků tragické srážky vlaků v Pardubicích 6. června 2024 info Zdroj: Správa železnic zoom_in Odstraňování následků tragické srážky vlaků v Pardubicích 6. června 2024

Spoje na trase mezi Prahou a Moravou ráno nabíraly zpoždění v řádu desítek minut.

České dráhy (ČD) zavedly po nehodě mezi stanicemi Přelouč a Choceň kyvadlovou autobusovou dopravu.

Některé rychlíky mezi Moravou a hlavním městem brzy ráno vůbec nevyjely.

Většina dálkových expresů od čtvrtečního rána jezdila s přerušením mezi stanicemi Přelouč a Choceň případně Česká Třebová. Ve vyloučených úsecích funguje náhradní autobusová doprava.

Rychlíky na trase Praha - Olomouc - Vsetín nejely mezi Přeloučí a Zábřehem na Moravě.